Stretnutia - Klub nadaných detí

SZŠ DSA
14.00 - 15.00 Piatok

ZŠ ŠMERALOVA
14.00 - 15.00 Utorok

Prejsť na obsah
KLUB NADANÝCH DETÍ
Projekt vzdelávania nadaných detí je súčasťou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným             Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva, Sabinov
Stretnutia členov KND
Stretnutia členov Klubu nadaných detí prebiehajú:

- v prenajatých priestoroch Základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove (1x v týždni - utorok od 14.00 do 15.00 hod. v triede 4.C).

- Súkromná základná škola DSA na Mukačevskej ulici v Prešove (1x v týždni - piatok od 14.00 do 15.00 v školskej knižnici).

Za účasť na stretnutí nadaných detí sa neplatí žiaden poplatok, nepotrebujeme ani vzdelávací poukaz. Jedinou podmienkou je úspešná registrácia (jej potvrdenie) na začiatku školského roka. Max. počet členov KND je 30 žiakov/ZŠ, Šmeralova 25, Prešov a 30 žiakov/SZŠ DSA, Mukačevská 1, Prešov.

V školskom roku 2021/2022 už nie je možné zaregistrovať dieťa do Klubu nadaných detí.
Termíny stretnutí v máji 2022
Máte sa na čo tešiť!

Milí členovia Klubu nadaných detí v Prešove, pripravili sme pre VÁS množstvo prekvapení, zaujímavostí a krásnych stretnutí.

Klub nadaných detí - ZŠ, Šmeralova 25, Prešov: 3. máj 2022, 10. máj 2022, 17. máj 2022, 24. máj 2022, 31. máj 2022 vždy o 14.00 hod.

Klub nadaných detí - SZŠ DSA, Mukačevská 1, Prešov: 6. máj 2022, 13. máj 2022, 20. máj 2022, 27. máj 2022  vždy o 14.00 hod.


Pre rodičov
Na základe bohatých skúseností so vzdelávaním nadaných detí je pre členov KND pripravený špeciálny program, ktorý zabezpečí rozmanitosť detských záujmov.

Riešenie spoločenských problémov, logické a spoločenské hry, rozvoj intelektových a výtvarných schopností, prednášky, exkurzie, logické sústredenia, víkendové  výlety. Projekt je súčasťou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.

Školské priestory pre fungovanie Klubu nadaných detí Prešov (ZŠ, Šmeralova, Prešov) si prenajímajú a platia učitelia. V školskom roku 2021/2022 je prenájom priestorov školy pre účely Klubu nadaných detí Prešov uhrádzané zo sponzorských príspevkov cestovnej agentúry Dovolenka-IN a M.B.P., s.r.o. (p. Tereza Šandorová, p. Pavol Šandor).


Spolupracujeme s každým, kto rozumie nadaným...
Klub nadaných detí patrí medzi projekty celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Organizátorom mimoškolských stretnutí nadaných detí je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove.
Klub nadaných detí podporili
Školský rok 2021/2022 - cestovná agentúra Dovolenka-IN a M.B.P. Prešov - poplatok za ročný prenájom školských priestorov pre KND Prešov

Primátorka mesta Prešov Ing. A. Turčanová, Vydavateľstvo Slovart - Čitateľský klub Slovart, Knihy pre každého, s.r.o., Internetové kníhkupectvo Martinus, Štátny tajomník ministerstva financií SR Ing. Radko Kuruc, PhD., Štátny tajomník ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Mgr. Peter Krajňák, Slovenský spevák Richard Müller, B.M.P. Prešov, Dovolenka-IN, ART CHOCO Kolégium, Prešov, Albi, s.r.o., Pro Solutions, s.r.o., Vnímavé deti, Nadácia Edymax, Mydlo z farmy, Imunoglukan, s.r.o., Tech Box, Fax Copy, a.s., Halo Taxi, s.r.o., Radoslav Cabúk - RealFit.
Ďakujeme za podporu
Veľvyslanectvá Slovenskej republiky po celom svete, a to v rámci kampane projektu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným "Po stopách Charlesa Dickensa".

Zaslaním literatúry z tvorby Charlesa Dickensa nám pomohli: Veľvyslanectvo SR v Londýne (Spojené kráľovstvo Veľkej británie a Severného Írska) p. veľvyslanec Mgr. Ľubomír Rehák, PhD., Veľvyslanectvo SR v Paríži (Francúzska republika) p. veľvyslanec Mgr. Marek Eštok, Veľvyslanectvo v Belehrade (Srbská republika) p. veľvyslankyňa PhDr. Dagmar Repčeková, CSc., Veľvyslanectvo SR v Madride (Španielske kráľovstvo) p. veľvyslanec Mgr. Vladimír Grácz, Veľvyslanectvo SR v Štokholme (Švédske kráľovstvo) p. veľvyslanec Ing. Jaroslav Auxt, Veľvyslanectvo SR v Lisabone (Portugalská republika) p. veľvyslanec JUDr. Jozef Adamec, Veľvyslanectvo v Budapešti (Maďarsko) p. veľvyslanec Ing. Rastislav Káčer, Veľvyslanectvo v Prahe (Česká republika) p. veľvyslanec PhDr. Peter Weiss.

Ďakujeme sponzorom a rodičom detí za podporu činnosti Klubu nadaných detí Prešov!

Naši učitelia
Nadaným žiakom sa venujú roky, vzdelávajú a vychovávajú. Nadanie a talent sú pre nich výzvou. Okrem bohatého pedagogického vzdelania majú naši učitelia za sebou odborné vzdelávanie zamerané na intelektovo nadaných žiakov (Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave).

Organizátor
CPPPaP
Ul. SNP 15, Sabinov

Koordinátor projektu KND
Ľuboš Lukáč
Created with WebSite X5
Návrat na obsah